Inteligentne sterowanie elektroniczne

Pompy ciepła wyposażone są w energooszczędne działanie systemu grzewczego.

Odpowiednio do zewnętrznych parametrów wejściowych i wyjściowych inteligentne elektroniczne jednostki sterujące w pompach ciepła Gorenje monitorują działanie urządzenia, sterując pompami obiegowymi i zaworami mieszającymi, pompami zanurzeniowymi, zaworami odcinającymi, itp.

Podstawowa regulacja

Dwa niezależne obiegi grzewcze – jeden bezpośredni i jeden obwód mieszający – obsługiwane są przez podstawową regulację. Krzywa grzania dla każdego obwodu jest ustawiona niezależnie. Podstawowa regulacja wspiera także podgrzewanie wody użytkowej z programem zwalczania legionelli, jak również alternatywne źródła takie jak panele słoneczne lub piece opalane drewnem.

Elektroniczne jednostki kontrolne są uniwersalne dla wszystkich typów pomp ciepła i metod ogrzewania. Temperatura zewnętrzna w większości przypadków ma wpływ na regulację obwodu grzewczego.

Krzywa grzania zależy od charakterystyki ogrzewanego budynku, co stanowi jedyną gwarancję, że pompa ciepła, niezależnie od temperatury na zewnątrz, zawsze podgrzewa wodę do najniższej dopuszczalnej temperatury.

W ten sposób poziom temperatury określa wydajność systemu grzewczego. Im niższa temperatura ogrzewania, tym wyższy współczynnik wydajności.

Łatwa obsługa

Poruszanie się po menu jest proste. Poprzez przypisanie każdemu ekranowi kolejnego numer użytkownik zawsze wie, na której stronie właśnie się znajduje. Polecenia są wskazane odpowiednimi frazami. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą klawiatury na pompie ciepła lub dzięki dodatkowej pokojowej jednostce sterującej.

Ustawieniami można również sterować przez interfejsy do komputera osobistego lub do systemu inteligentnego domu.

Regulator z wyświetlaczem
Moduł internetowy
Termostat pomieszczeniowy
Share
Right Menu Icon